Νέα θέση εργασίας 2nd level technical assistant

Νέα θέση εργασία στην DNHOST. Αναζητούμε 2nd level technical assistant για να ενσωματωθεί στη συνεχώς αναπτυσσόμενη ομάδα μας και να συνεισφέρει στην περαιτέρω βελτίωση των υπηρεσιών μας.

Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάδα
In-Office θέση εργασίας

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή 2 επιπέδου τεχνικής υποστήριξης και συμβουλευτικής σε πελάτες και χρήστες των υπηρεσιών μας (μέσω τηλεφώνου, email και chat).
  • Monitoring των servers.
  • Προγραμματισμός και εκτέλεση ενημερώσεων server.
  • Καταγραφή των διαδικασιών, των πολιτικών και των μεθόδων οργάνωσης & αύξηση της αποδοτικότητας.
  • Migrate υπηρεσιών/websites και ή servers.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Άριστη γνώση RHEL και OS που βασίζονται σε RHEL.
  • Διαχείριση συστήματος monitoring Zabbix.
  • Υψηλή τεχνογνωσία και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

  • Γνώση Apache / NginX, MySQL.
  • Γνώση DNS, FTP, email servers.
  • Γνώση proxmox.
  • Εξοικείωση με το περιβάλλον διαχείρισης Plesk, CPanel.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό, σταθερό μισθό.
  • Ευχάριστο, εύκολα προσβάσιμο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης.
  • Δωρεάν καφέ και αναψυκτικά.

Θα λάβουν απάντηση μόνο υποψήφιοι που πληρούν τα κριτήρια για τη θέση εργασίας.

Στείλε το βιογραφικό σου στο staff@dnhost.gr

Author

Είμαι Digital Marketing Project Manager στην DNHOST και απολαμβάνω να μοιράζομαι μαζί σου τις τελευταίες εξελίξεις στο χώρο του digital καθώς και άρθρα που θα βοηθήσουν το site και το e-shop σου.

Write A Comment